Jeszcze w sprawie Teatralnego i Teatrologii

Na mój poprzedni wpis, dotyczący naboru w programie „Teatr i taniec” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i faktu nieprzyznania żadnej dotacji portalowi Teatralny.pl, zareagowała w komentarzu Jagoda Hernik Spalińska, która jest redaktorką portalu Teatrologia.info. Portal ten wsparcie otrzymał. Ponieważ sprawa jest ważna, przytaczam cały tekst Jagody oraz swoją odpowiedź:

Wojtku,

teatralny.pl otrzymywał od wielu lat bardzo dobre dotacje – czy to go czyni portalem popieranym przez rząd? Gdy ktoś nie dostaje pieniędzy wtedy wszyscy mówią, że to nie są „pieniądze władzy”. Gdy dostaje ktoś, kogo nie lubimy, bo podejrzewamy go o inne poglądy, wtedy jest to „salonik władzy”. Dziwie się, że tak lekceważąco piszesz, swoją drogą. Co do pieniędzy – dostaliśmy o 1/3 mniej pieniędzy niż poprosiliśmy. Będziemy musieli je zdobywać by w ogóle funkcjonować, spytaj panią Knychalską czy za 67 tys. rocznie jest w stanie prowadzić portal. Mam nadzieję, że ta świadomość trochę Ci osłodzi tę całą sprawę.
Jagoda Hernik Spalińska

Jagodo
Napisałem, że dziwna jest decyzja, iż portal Teatralny.pl po kilku latach ciekawej działalności nie dostał dotacji. Przypomnę też, że portal ten w przeciwieństwie do Teatrologii.info nie powstał z prywatnej inicjatywy, tylko jest przedsięwzięciem Unii Teatrów Polski, czyli ważnej dla naszego życia teatralnego organizacji. Napisałem również, że nie twierdzę, iż Teatrologia nie powinna w ogóle dostać dotacji. Doceniam działalność Waszego portalu, choć uważam, że Teatralny w tym momencie ma szerszy wachlarz autorów, lepszych felietonistów, ciekawsze rozmowy i przede wszystkim rzetelnie omawia bieżące premiery. Co do wysokości dotacji – każdy zapewne dostał mniej, niż oczekiwał. Szkoda, że Teatralny.pl nie dostał w ogóle nic. Sprawę osłodziłaby mi refleksja mecenasa, że tak ja Wy otrzymaliście dotację na 3 lata, tak Teatralny.pl powinien również dostać, bo po prostu swoją pracą na to zasłużył.

Pozdrawiam

Wojtek

1 094 odwiedzin

Dodaj komentarz

Oznaczone pola są wymagane *.